Spokój i wypoczynek

z pięknym widokiem...

Chochołowskie termy

termy

Zakopane

Miasto Zakopane leży w dolinie u podnóża największych w Polsce gór Tatr. Nasze miasto jest bardzo gwarnym miastem szczególnie w centrum czyli na głównej ulicy Krupówki. Znane wszystkim Polakom Krupówki tętnią życiem od rana aż do późnych godzin nocnych. Zajdziecie tu mnóstwo atrakcji. Nie możemy opisać jakich ponieważ co roku jest coś innego. Zawsze jest na co popatrzeć, nie ma znaczenia pora roku. Koncerty i zabawy odbywają się w upałach i srogich mrozach. Jako że Zakopane jest uznawane za zimową stolicę Polski ściągają tu zawsze największe gwiazdy.

Chodząc po mieście nie rzadko napotkacie ludzi których dobrze znacie z radia, telewizji i gazet. Oprócz sław są piękne widoki i zawsze co robić nawet jeśli jest pogoda nieciekawa, karczm, knajpek i barów i jest tu chyba najwięcej na km2. Największą wszak atrakcją Zakopanego są Tatry, jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Jak tylko zdrowie dopisuje i pogoda dobra każdy obowiązkowo „zalicza”: Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Dolinę Kościeliska, a dla sprawniejszych Giewont i inne szczyty. Ostatnio jest też modne wyjechać na Słowację i popatrzeć na Tatry od południowej strony, dla miłośników wysokich gór gwarantujemy, że jest to wspaniałe przeżycie.

Zapraszamy przyjeżdżajcie i się nie ociągajcie do Willi Grań, u nos pikne widoki mocie gratis!

Tatry

Tatry pod względem budowy przypominają alpejskie masywy górskie. Można się samemu o tym przekonać wędrując po szlakach górskich lub wybierając mniej forsowne wycieczki np. kolejką linową na Kasprowy Wierch, busem nad Morskie Oko, lub bryczką do doliny Kościeliska. Szczyty są bardzo wysokie, a największy z nich Gerlach ma ponad 2600 m n.p.m.

Dzięki temu przyroda w Tatrach jest również wyjątkowa i niespotykana nigdzie indziej. Przekonajcie się Państwo sami a jeśli wiecie co mamy na myśli to nie trzeba Was zachęcać żebyście przyjechali i sobie wszystko przypomnieli. Nie jeden się tu zakochał w naszych pięknych wierchach (i nie tylko ) lub przeżył inne wspaniałe chwile. Zapraszamy bo szkoda czekać!

A u nos nocleg przytulny i jedzenie smaczne .

Okolice i Słowacja

W niedalekiej odległości od samego Zakopanego jest wiele miejsc godnych zobaczenia.

Zaledwie 60 km i jesteście w Pieninach, niewysokich górach lecz tak urokliwych, że same Tatry im mogą zazdrościć. Znajduje się tam szczyt "Trzy Korony" najpiękniejszy szczyt Pienin, z którego roztacza się panorama na całe polskie i słowackie Tatry, (dla czego trzy korony to musicie się sami przekonać).

W Pieninach (tam właśnie) odbywa się Spływ Dunajcem, rzeką która rozlewa się przez najpiękniejszy widokow zakątek Pienin, atrakcja i niezapomniane przeżycia „murowane”. Na końcu spływu w bardzo malowniczym miasteczku o oryginalnej architekturze - Szczawnicy można również spędzić bardzo przyjemnie czas w kawiarenkach, karczmach lub wyjechać kolejką na Palenicę skąd można podziwiać Tatry prawie tak jak z „Trzech Koron”. Kolejną atrakcją Pinin jest zalew Czorsztyński z dwoma średniowicznymi zamkami, obowiązkowa wycieczka wszystkich turystów.

Polecamy również wyjazd na słowacką stronę. Na Słowacji macie możliwość podziwiania Tatr z ich południowej strony, niesamowite widoki zapewnione! Oprócz tego sławni są z kilku największych w naszym rejonie kąpielisk z podgrzewaną geotermalnie wodą. Można tam jechać latem lub zimą i zawsze jest ciepło (pod warunkiem że nie wychodzi się z wody). Na Słowacji godne są polecenia również średniowieczne zabytki a szczególnie zamek, w którym kręcono „Janosika” - Ruzomberok i inne bardzo stare. Słowacja to mały kraj (w jeden dzień przejedziecie ją prawie całą) lecz przepiękny widokowo, warto tam wybrać się na wycieczkę, będzie co wspominać.

A po tych wszystkich uciechach czekać na Wos bedziemy z przytulnym łóżkiem, jodłem i spokojną okolicą. Hej!